Read Murr Kedinin Hayat Görüşleri by E.T.A. Hoffmann Free Online


Ebook Murr Kedinin Hayat Görüşleri by E.T.A. Hoffmann read! Book Title: Murr Kedinin Hayat Görüşleri
The author of the book: E.T.A. Hoffmann
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 688 KB
Edition: Doğu Batı Yayınları
Date of issue: 2015
ISBN: No data
ISBN 13: No data

Read full description of the books Murr Kedinin Hayat Görüşleri:

Murr, bir kedi. Üstelik tahsilli bir kedi. Okuyor, düşünüyor, yazıyor. Biraz kibirli, biraz hayattan kopuk, biraz da sarsak ama keskin gözleri, pençeleri ve zekâsı, ayrıca sevimli patileriyle son derece usta bir gözlemci...

Fantastik roman türünün en ilginç örneklerinden biridir Murr Kedi. Ortak bir çalışmadır. Bir sayfasında Kedi Murr'un anıları ve görüşleri, diğerinde Orkestra şefi Johannes Kreisler'in notları... Ama gerçekte bu ustaca kurgulanmış kitapta dünya tarihindeki en sancılı geçiş ânındaki ilişkiler, değişen yaşam tarzları, anlayışların bir parodisi sunuluyor. Saray yaşamından burjuva yaşamına geçişte özellikle eğitim ve kültürle ilgili alanlarda yaşanan sıkıntılar ve absürd durumlar kedicil bir yumuşaklık ve muzırlıkla ele almıyor.

Gelenekle modern, idealle gerçek arasında ortaya çıkan gerilimleri, tuhaf durumları; insani varoluşun ikilemlerini, karanlık noktalarını en kedicil yaşamın türlü tutkuları içinde kediseverlerin oldukça aşina oldukları tablolar içinde tüm sıcaklığıyla yansıtmak... işte E. T. A. Hoffmann bunu başarıyor; yaşadığı dönemi hicvederken, eğlendiriyor, güldürüyor, düşündürüyor.

(Arka Kapak)
Read Murr Kedinin Hayat Görüşleri Download Murr Kedinin Hayat Görüşleri PDF


Read information about the author

Ebook Murr Kedinin Hayat Görüşleri read Online! Ernst Theodor Wilhelm Hoffmann, better known by his pen name E. T. A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann), was a German Romantic author of fantasy and horror, a jurist, composer, music critic, draftsman and caricaturist. His stories form the basis of Jacques Offenbach's famous opera The Tales of Hoffmann, in which Hoffman appears (heavily fictionalized) as the hero. He is also the author of the novella The Nutcracker and the Mouse King, on which the famous ballet The Nutcracker is based. The ballet Coppélia is based on two other stories that Hoffmann wrote, while Schumann's Kreisleriana is based on Hoffmann's character Johannes Kreisler.

Hoffmann's stories were very influential during the 19th century, and he is one of the major authors of the Romantic movement.

Read Murr Kedinin Hayat Görüşleri Download Murr Kedinin Hayat Görüşleri PDF


Add a comment to Murr Kedinin Hayat Görüşleri
Read EBOOK Murr Kedinin Hayat Görüşleri by E.T.A. Hoffmann Online free

Download Murr Kedinin Hayat Görüşleri PDF: murr-kedinin-hayat-grleri.pdf Murr Kedinin Hayat Görüşleri PDF