Read Büyü Ustası by Maria V. Snyder Free Online


Ebook Büyü Ustası by Maria V. Snyder read! Book Title: Büyü Ustası
The author of the book: Maria V. Snyder
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 719 KB
Edition: DEX Kitap
Date of issue: March 20th 2013
ISBN: No data
ISBN 13: No data

Read full description of the books Büyü Ustası:

Bir sadakat dersi, entrika üzerine bir uzmanlık eğitimi.

Yelena şu ana dek hayatta kalmayı başardı. Çocukken kaçırıldığı, gençliğinin başında hapse atılıp çeşnici olmak şartıyla serbest bırakıldığı düşünüldüğünde yeterince acı çektiğini düşünebilirsiniz.
Fakat hayır.

Ixia'da yasaklı büyü güçleri ona bir idam fermanı getirdi. Tek şansı Sitia'ya, doğduğu yere dönmek. Ancak Sitia ona çok yabancı bir yer. Burada güçlerini kontrol edemiyor. Başıboş bir büyücü korku salıyor ve kurban olarak Yelena'yı seçiyor.

Büyü becerileri yelena'yı kurtaracak mı? Yoksa sonunu mu getirecek?

Yelena'nın hikâyesi Zehir Ustası'nın ardından Büyü Ustası ile devam ediyor.

"Snyder'ın romantizmi ve aksiyonu aynı potada erittiği bu enerjik ve büyüleyici karışımın kendisine yeni hayranlar kazandıracağına hiç şüphe yok. Büyü Ustası fantastik türün mükemmel bir örneği."
-Publishers Weekly-

"Snyder yine on ikiden vurmuş! Büyü Ustası daha en başından ilginizi çekiyor ve sizi kendine bağlıyor... Kesinlikle okunması gereken bir kitap."
-In the Library Reviews-
Read Büyü Ustası Download Büyü Ustası PDF


Read information about the author

Ebook Büyü Ustası read Online! Meteorologist turned novelist, Maria's been writing fantasy and science fiction since she was bored at work and needed something creative to do. A dozen novels and numerous short stories later, Maria's learned a thing or three about writing. She’s been on the New York Times bestseller list, won a half-dozen awards, and has earned her MA degree in Writing from Seton Hill University where she's been happily sharing her knowledge with the current crop of MFA students. She also enjoys creating new worlds where horses and swords rule, 'cause let's face it, they're cool, although she's been known to trap her poor characters in a giant metal cube and let them figure out how to get out. Readers are welcome to check out her website for book excerpts, free short stories, maps, blog, and her schedule at http://www.MariaVSnyder.com.

Read Büyü Ustası Download Büyü Ustası PDF


Add a comment to Büyü Ustası
Read EBOOK Büyü Ustası by Maria V. Snyder Online free

Download Büyü Ustası PDF: by-ustas.pdf Büyü Ustası PDF